Ukrainki i Ukraińcy

w środowisku pracy

Zapisz się bezpłatnie!

31 marca 2022


od 11:00 do 12:30

online, Zoom

– porady prawne i dobre praktyki

Zapisz się na bezpłatny webinar!

W trakcie webinarium przedstawimy praktyki firm doświadczonych w zatrudnianiu cudzoziemców oraz stosowane przez nich aktualne rozwiązania wspierające włączanie uchodźców z Ukrainy w ich środowiska pracy.

W rozmowie z konsultantką emigracyjną, Ukrainką, omówimy wyzwania przed jakimi stają uchodźcy szukający pracy.


Zaproszona psycholożka poruszy psychologiczne aspekty odnajdowania się w nowej rzeczywistości Polaków i Ukraińców.


Prawniczki z kancelarii PCS Littler omówią prawne aspekty zatrudnienia cudzoziemców (specustawa).

Zapraszamy!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

AGENDA

od 11:00 do 12:30

11:00-11:05

Małgorzata TomasikBeata Staszków


Rada Programowa, Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie

Powitanie

Prezeska Związku Pracodawców Polska Miedź

11:05-11:35

Prowadząca:

Beata Staszków


Beata Bojzan - Matysiak


Małgorzata Kot


Krzysztof Poznański


Elżbieta DunajPrezeska Związku Pracodawców Polska Miedź

Kierowniczka Działu Rozwoju i Rekrutacji, Dr Irena Eris

Dyrektorka Personelu i Komunikacji, Ergis

DHL Parcel

HR Managerka, Perfecta

Dobre praktyki zatrudniania i włączania w środowisko pracy cudzoziemców i uchodźców - dyskusja panelowa

11:35-11:50

Agnieszka Wiśniak


Aleksandra KlimontPsycholożka

Wsparcie psychologiczne obu stron w procesie adaptacji

Rada Programowa, Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie

11:50-12:00

Prowadząca:

Beata Bukowska


Anna Sahata

Partner Inwenta

Moje doświadczenie w pomocy uchodźcom

konsultantka imigracyjna, PCS Littler

12:00-12:30

Kinga Polewka-Włoch


Karolina Schiffter

Prawniczka, Kancelaria PCS Littler

Prawne aspekty zatrudniania Ukrainek i Ukraińców (specustawa)

Prawniczka, Kancelaria PCS Littler

12:30

Małgorzata TomasikBeata Staszków


Rada Programowa, Inicjatywa Razem

Dla Różnorodności W Biznesie

Zakończenie spotkania

Prezeska Związku Pracodawców Polska Miedź

PRELEGENCI

Małgorzata Tomasik

Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w zawodzie. Posiada szerokie doświadczenia praktyczne i sukcesy w pracy nad zachowaniem w organizacjach w tym kulturą i wdrożeniem zmian, zaangażowaniem pracowników, satysfakcją zawodową czy rozwojem.Zajmowała się także komunikacją wewnętrzną w firmach, negocjacjami ze związkami zawodowymi czy pozycjonowaniem firmy jako pracodawcy z wyboru. Jej największą pasją w zarządzaniu zasobami ludzkimi zawsze było pozyskiwanie odpowiednich talentów i kompetencji do organizacji, wspieranie ich rozwoju zawodowego, a także ich późniejszej pracy jako liderów rozwijających zespoły i organizacje w Polsce i za granicą.

Rada Programowa, Inicjatywa Razem

Dla Różnorodności W Biznesie

Beata Staszków

Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź

Po ukończeniu studiów MBA, rozpoczęła pracę jako konsultant biznesowy i interim menadżer w firmach potrzebujących wsparcia w czasie kompleksowych procesów restrukturyzacyjnych. Umiejętności opracowywania i wdrażania strategii marketingowych połączone z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami szkoleniowymi i konsultingowymi na rzecz dużych podmiotów oraz małych i średnich firm pozwalają mi podnosić ich efektywność.Jako Zastępca Dyrektora Biura Związku Pracodawców Polska Miedź w latach 2006-2009, zbudowała relacje z międzynarodowymi organizacjami działającymi na rzecz przemysłu wydobywczego oraz instytucjami działającymi na rzecz pracodawców w kraju i zagranicą.W latach 2010- 2016 pracowała jako konsultant biznesowy, trener i coach w firmach Catalyst, Workstream Consulting, Career Intelligence i Mentor EU w Wielkiej Brytanii.

Elżbieta Dunaj

HR Managerka, Perfecta

Doświadczony doradca biznesowy, trener, mentor, ekspert HR oraz praktyk procesów rekrutacji. Współpracowała z wieloma firmami m.in. Instytut Badań Strategicznych, Polskie Sieci Energetyczne, Rokita, Gates, KGHM. Przez wiele lat prowadziła warsztaty z umiejętności managerskich na studiach MBA (Polish Open University). Od ponad dekady współpracuje, jako HR Manager z firmą Perfecta Retail Furniture.

Beata Bojzan Matysiak

Kierowniczka Działu Rozwoju i Rekrutacji, Dr Irena Eris

Na co dzień pracuje z zarządem, menadżerami wyższego i średniego szczebla. Odpowiada za kształtowanie polityki personalnej firmy, pozyskanie, utrzymanie i rozwój pracowników. Współtworzy i dba o kulturę organizacji zgodna ze strategią firmy. Z wykształcenia psycholog, coach. Od kilkunastu lat zdobywa doświadczenie w HR wewnętrznym i zewnętrznym, również jako Interim Manager. Realizuje się również w roli trenera i assessora w projektach rozwojowych.

Małgorzata Kot

Dyrektorka Personelu i Komunikacji, Ergis

Absolwentka wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów MBA w Polskiej Akademii Nauk. Od początku kariery zawodowej zajmowała się restrukturyzacją zatrudnienia i rozwiązywaniem sporów zbiorowych. W GRUPIE ERGIS od 1999 roku pełni funkcję Dyrektora Personelu i Komunikacji, Compliance Officer i Rzecznika ds. Etyki. Uczestniczyła w procesach jedenastu fuzji i przejęć. Członek Rady Dyrektorów Personalnych Konfederacji Lewiatan.

Agnieszka Wiśniak

Psycholożka

Psycholog, psychoterapeuta. Trener biznesu, mediator, nauczyciel akademicki. Wspiera organizacje w dbaniu o zdrowie psychiczne pracowników, prowadzi praktykę psychoterapeutyczną. Akredytowany coach International Coach Federation na poziomie ACC. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, SWPS oraz Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Pracuje według paradygmatu psychologii integracyjnej.

Krzysztof Poznański

DHL Parcel

Więcej informacji wkrótce

Aleksandra Klimont

Rada Programowa, Inicjatywa Razem

Dla Różnorodności W Biznesie

Anna Sahata

Młodszy Konsultant ds. Imigracji w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień|Littler

Anna posiada dwuletnie doświadczenie w zakresie imigracji pracowników, które zdobywała w agencji pracy tymczasowej. W PCS | Littler wspiera Zespół imigracyjny, uzyskując stosowne zezwolenia na pobyt czasowy i pracę dla cudzoziemców.

Kinga Polewka-Włoch

Radca prawny, prawnik w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler

W czasie studiów reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w międzynarodowym konkursie arbitrażu gospodarczego, dzięki czemu poznała zalety pozasądowych metod rozwiązywania sporów. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w znanych krakowskich kancelariach, zdobywając doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, a także w Polskiej Ambasadzie w Londynie, gdzie zaczęła się jej przygoda z prawem imigracyjnym. Specjalizuje się w sprawach dot. legalizacji zatrudnienia i pobytu pracowników zagranicznych, w tym w planowaniu i optymalizacji projektów global mobility. Doradza przedsiębiorcom także w zakresie prawa HR, w tym m. in. w kwestii zwolnień, mobbingu i dyskryminacji, planowania i rozliczania czasu pracy oraz w sporach sądowych.

Ekspertka ds. public relations. Absolwentka filologii polskiej oraz dziennikarstwa i nauk politycznych. Od lat 90-tych związana z branżą public relations. Rzecznik prasowy Fundacji Teraz Polska, następnie menadżer w agencji PR Media&Doradztwo. Doradca w gabinecie ministra spraw zagranicznych, wicedyrektor Wydawnictwa Sejmowego. Szefowa biura posła do Parlamentu Europejskiego. Specjalizuje się w tworzeniu strategii komunikacyjnych, organizatorka konferencji i debat. Zaangażowana społecznie. Członkini Rady Programowej Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie.

Karolina Schiffter

adwokat, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły w gazetach codziennych i czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016

Beata Bukowska

Partner Inwenta

Od ponad 20 lat związana jest z branżą doradztwa personalnego. Przygotowuje i prowadzi projekty diagnozy i oceny potencjału pracowników i kandydatów do pracy metodą Assessment i Development Centre. Angażuje się w projekty ocen pracowniczych, oceny 360°, prowadzi szkolenia i warsztaty metodą coachingową dla kadr kierowniczych. Od 2007 roku realizuje coachingi metodą ICC, a w 2009 roku poznała metodykę pracy LMI. Od 2004 roku aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiego rynku rekrutacyjnego w obszarze interim management. A ponadto: pomysłodawczyni Konferencji Lato HR; Partner Inwenta, Prezes SNI oraz Współzałożycielka Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).

PARTNERZY STRATEGICZNI